Από τη Δ/νση Π/θμιας Εκπαίδευσης και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας και σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 23η/31-08-2016 Πράξη του,

Καλούνται την Πέμπτη, 01-09-2016:

1. Οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί που δεν κατέστη δυνατή η τοποθέτησή τους και παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στο σχολείο της οργανικής τους θέσης.

2. Όσοι εκπαιδευτικοί βρίσκονται στη διάθεση και οι αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΠΕ που δεν τοποθετήθηκαν, να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στο γραφείο της Δ/νσης Π.Ε. Καρδίτσας.

3. Οι εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ19-20 - Πληροφορικής να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στο σχολείο της πρώτης τοποθέτησής τους.

Η Πρόεδρος του ΠΥΣΠΕ

Καρδίτσας