Με τη λήξη του διδακτικού έτους 2016 – 2017, την Τετάρτη 21 Ιουνίου 2017, θα θέλαμε να επισημάνουμε  τα

εξής:

•    Όλοι οι εκπαιδευτικοί που έχουν οργανική θέση και υπηρετούσαν κατά το διδακτικό έτος 2016-2017 στην οργανική τους, θα παρουσιαστούν στη σχολική μονάδα της οργανικής τους θέσης και δεν απαιτείται να κάνουν νέα ανάληψη υπηρεσίας.
  •    Οι αποσπασμένοι εκπαιδευτικοί (εντός ή εκτός του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας) και οι υπεράριθμοι, επιστρέφουν στα σχολεία της οργανικής τους θέσης και κάνουν ανάληψη υπηρεσίας.
  •    Οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας τοποθετήθηκαν προσωρινά σε σχολικές μονάδες έως τη λήξη του σχολικού έτους 2016-2017 (31 Αυγούστου 2017) και θα παρουσιαστούν στο σχολείο της προσωρινής τοποθέτησης.
  •    Οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι συμπληρώνουν το ωράριό τους σε διαφορετικές σχολικές μονάδες, καθώς και οι αναπληρωτές, παρουσιάζονται με τη λήξη των μαθημάτων από 16 Ιουνίου ως και 21 Ιουνίου 2017 στο σχολείο της οργανικής ή της προσωρινής τους τοποθέτησης.
  •    Για λόγους διευκόλυνσης των εκπαιδευτικών που είτε είναι αποσπασμένοι σε άλλο ΠΥΣΠΕ, είτε βρίσκονται σε άδεια κύησης, λοχείας ή ανατροφής παιδιού, η ανάληψη υπηρεσίας στην οργανική τους θέση ή στο γραφείο της Διεύθυνσης θα γίνεται δεκτή και με αποστολή της μέσω fax: 2441075671, η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποσταλεί και ταχυδρομικά.

Όσοι αποσπασμένοι εκπαιδευτικοί δεν έχουν οργανική θέση και δεν τοποθετήθηκαν για οποιοδήποτε λόγο σε σχολείο, θα αναλάβουν υπηρεσία στο Γραφείο της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας (Πλαστήρα 56 – 3ος Όροφος).

Η Διευθύντρια Π. Ε. Καρδίτσας

κ.α.α.