Από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Καρδίτσας καλούνται οι εκπ/κοί, κλάδου ΠΕ70 – Δασκάλων και ΠΕ60- Νηπιαγωγών που ανήκουν οργανικά στις παρακάτω Σχολικές Μονάδες,

Α/Α

ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

ΠΕ70

Δημοτικό Σχολείο Φαναρίου

ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΤΑΙ  ΑΠΟ 2/θ   ΣΕ 1/θ

Α/Α

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ

ΠΕ60

2/θ 4ο Νηπιαγωγείο Καρδίτσας

ΑΠΟ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΜΕ ΤΟ 22ο Ν/Γ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

1

και επιθυμούν να κριθούν οργανικά υπεράριθμοι, να υποβάλλουν σχετική δήλωση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά (Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, εντοπιότητας, συνυπηρέτησης, βεβαίωση σπουδών τέκνου).

Όσοι εκπ/κοί κατέθεσαν δικαιολογητικά με την αίτηση βελτίωσης θέσης που έκαναν τον Νοέμβριο του 2017, δεν χρειάζεται να τα προσκομίσουν εκ νέου.

Όσοι δεν επιθυμούν να κριθούν οργανικά υπεράριθμοι να υποβάλλουν αρνητική δήλωση.

Οι δηλώσεις θα υποβάλλονται στη γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε. αυτοπροσώπως ή θα αποστέλλονται στο fax: 2441354516, από την Παρασκευή, 01-06-2018 μέχρι και την Τρίτη, 05-06-2018  και ώρα 14:00΄.

Η Διευθύντρια Π.Ε. Καρδίτσας

Μητσιάδη Ευθυμία