Από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Καρδίτσας καλούνται οι εκπ/κοί, κλάδων ΠΕ11-Φ. Αγωγής, ΠΕ06-Αγγλικής, ΠΕ79.01-Μουσικής, ΠΕ86-Πληροφορικής, ΠΕ05-Γαλλικής και ΠΕ07-Γερμανικής που ανήκουν στις παρακάτω κατηγορίες:

1. κρίθηκαν οργανικά υπεράριθμοι από προηγούμενα έτη (βλ. σχετικό πίνακα)
  2. κρίθηκαν λειτουργικά υπεράριθμοι για το διδακτικό έτος 2018-2019 από τα Δημοτικά Σχολεία, όπου ανήκουν οργανικά
  3. βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας
  4. οι αποσπασμένοι εκπ/κοί στο ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας από άλλα ΠΥΣΠΕ
  5. οι εκπ/κοί που δε συμπληρώνουν το υποχρεωτικό διδακτικό τους ωράριο

να υποβάλλουν δήλωση προσωρινής τοποθέτησης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά (Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, εντοπιότητας, συνυπηρέτησης, βεβαίωση σπουδών τέκνου) (μέχρι 20 προτιμήσεις) και δήλωση συμπλήρωσης ωραρίου σε λειτουργικά κενά σχολικών μονάδων για το διδακτικό έτος 2018-2019, όπως αποτυπώνονται στους επισυναπτόμενους πίνακες ανά ειδικότητα , από την Παρασκευή ,27-07-2018έως και την Παρασκευή, 03-08-2018 και ώρα 14:00΄.

Όσοι εκπ/κοί κατέθεσαν δικαιολογητικά με την αίτηση βελτίωσης θέσης που έκαναν τον Νοέμβριο του 2017, δε χρειάζεται να τα προσκομίσουν εκ νέου.

Οι δηλώσεις προσωρινής τοποθέτησης θα υποβάλλονται στη γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε. αυτοπροσώπως ή θα αποστέλλονται στο fax: 2441354516 ή και με e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σκαναρισμένες με υπογραφή.

Διευκρινίζεται ότι πιθανόν ο αριθμός των τμημάτων να αλλάξει με νέες εγγραφές ή μετεγγραφές μαθητών στις αρχές της σχολικής χρονιάς και τα υπάρχοντα λειτουργικά κενά να διαφοροποιηθούν στις 3/9/2018 ύστερα από τη συνεδριάση του Συλλόγου Διδασκόντων για την κατανομή των τμημάτων,την ανάθεση μαθημάτων καθώς και τη διαπίστωση των κενών και πλεονασμάτων, τα οποία οι Δ/ντές των Σχολικών Μονάδων πρέπει να αποστείλουν αυθημερόν στο υπηρεσιακό συμβούλιο ΠΥΣΠΕ.

Παρακαλούμε να ενημερωθείτε από τους παρακάτω συνδέσμους:

1. Πρόσκληση.

2. Οργανικά Υπεράριθμοι Εκπαιδευτικοί.

3. Ώρες ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής.

4. Ώρες ΠΕ05 Γαλλικής Γλώσσας - ΠΕ07 Γερμανικής Γερμανικής.

5. Ώρες ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας.

6. Ώρες ΠΕ79.01 Μουσικής.

7. Ώρες ΠΕ86 Πληροφορικής.

Σχετικά Έντυπα.

1. Έντυπο Δήλωσης Προσωρινής Τοποθέτησης.

2. Έντυπο Δήλωσης Συμπλήρωσης Ωραρίου.