Εντυπωσίασε η σχολική χορωδία του 8ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας με την εμφάνιση της στο 35ο  Διεθνές φεστιβάλ σχολικών χορωδιών που πραγματοποιείται στην Καρδίτσα .Μέσα σε μια κατάμεστη αίθουσα καταχειροκροτήθηκε από το κοινό . Ερμηνεύοντας τραγούδια του Ν.Γκάτσου,του Μ.Θεοδωράκη αλλά και διεθνών συνθετών η βραβευμένη χορωδία του σχολείου με την καθοδήγηση της μουσικού του σχολείου

κ. Εγγλέζου Κων/να εντυπωσίασε τους θεατές και την οργανωτική επιτροπή γνωρίζοντας την αποθέωση του κοινού και της επιτροπής αλλά και του παρουσιαστή Κ. Κωστάλα.Θερμά συγχαρητήρια στην μαέστρο,στα μέλη της χορωδίας και στους γονείς των μαθητών.Αξίζει να αναφέρουμε ότι η σχολική χορωδία του 8ου Δημοτικού σχολείου Καρδίτσας επιτελεί και κοινωνικό έργο επισκεπτόμενοι τακτικά ευαγή ιδρύματα προσφέροντας χαρά στα μέλη τους.Η χορωδία συνεχίζοντας το μουσικό της ταξίδι στην Ελλάδα στις 19 Μαρτίου θα εμφανιστεί στο Διεθνές φεστιβάλ Θεσσαλονίκης προσκεκλημένη του Δήμου Καλαμαριάς.

20170309-8DI-001