« Μες στην καρδιά μου έχω κλείσει

και φυλαγμένα έχω βαθιά

την όμορφη τη γειτονιά μου

με τα σοκάκια τα στενά »

Στις 11 Μαΐου το απόγευμα πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στην αίθουσα εκδηλώσεων του 10ου Δημοτικού σχολείου Καρδίτσας η θεατρική παράσταση

«Μικρές ιστορίες και τραγούδια της γειτονιάς μας» στα πλαίσια του

καινοτόμου εκπαιδευτικού προγράμματος που υλοποιείται στο σχολείο.

Την παράσταση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Καρδίτσας, η Διευθύντρια πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, Διευθυντές Σχολείων, εκπαιδευτικοί καθώς και γονείς των μαθητών της Γ,Δ και Στ τάξης του 10ου Δημοτικού. Οι μαθητές με το πηγαίο ταλέντο τους έκλεψαν τις εντυπώσεις μεταφέροντας μηνύματα αγάπης και αλληλεγγύης μέσα από τα θεατρικά κείμενα, τα οποία επιμελήθηκε ο υποδιευθυντής του σχολείου Μουλατζίκος Κων/νος. Συντελεστές της ωραίας αυτής παράστασης ήταν οι εκπαιδευτικοί του 10ου: Ζουμπογιάννη Γ., Δόγια Π., Παπαδοπούλου Α., Σισκοπούλου Β., Γκανάτσια Ο., Καρανάσιου φ., και Νταλαμπίρα Ι., καθώς και οι Φώτου Α., Τζίτζας Δ. και Παππάς Η.

Η παράσταση θα παρουσιαστεί για κοινωφελείς σκοπούς και στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο Καρδίτσας στις 26 Μαΐου .

20170515-10D-001

20170515-10D-002