Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εκδήλωση παρουσίασης Σχολικών Δραστηριοτήτων/Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων 2017-18 της Δ/νσης Π/θμιας Εκπ/σης Καρδίτσας. Την εκδήλωση τίμησαν η Δ/ντρια Π/θμιας Εκπ/σης, κ. Μητσιάδη, ο Σχολικός Σύμβουλος της 1ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας κ. Κοτοπούλης, η Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Αγωγής, κ. Παπαδημητρίου, Δ/ντες-Δ/ντριες σχολικών μονάδων, Προϊστάμενοι Νηπιαγωγείων, εκπαιδευτικοί και μαθητές. Στην εκδήλωση πήραν μέρος τα

εξής σχολεία: 20ο Νηπιαγωγείο Καρδίτσας, 3ο Νηπιαγωγείο Καρδίτσας, 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας, 18ο Δ.Σ. Καρδίτσας, 1ο Δ.Σ. Παλαμά, Δ.Σ. Μαραθέας, Δ.Σ. Λεονταρίου, 2ο Δ.Σ. Σοφάδων και 4ο Δ.Σ. Σοφάδων και συμμετείχαν με έκθεση το Δ.Σ. Καλλίθηρου, Νηπιαγωγείο Καλλίθηρου, 3ο Νηπιαγωγείο Παλαμά και 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας. Παρουσιάστηκαν Περιβαλλοντικά, Πολιτιστικά Προγράμματα, Αγωγής Υγείας, Πρόγραμμα eTwinning, Erasmus+KA2 και Πρόγραμμα Teachers4Europe, τα οποία και απέδειξαν τη συνεργασία, τη διαθεματικότητα και την παιδαγωγική καινοτομία. Ιδιαίτερη εντύπωση προκάλεσαν οι παρουσιάσεις των σχολείων, όπου έγιναν από τους ίδιους τους μαθητές, με απόλυτη οργάνωση και υπευθυνότητα. Να ευχαριστήσουμε θερμά τους εκπ/κούς για το μεράκι τους, καθώς και την ακούραστη και συνεργατική διάθεσή τους για νέα και πρωτότυπα έργα.

Δ/νση Π/θμιας Εκπ/σης Καρδίτσας

20180608-DRA-001