Τα τμήματα Δ3 και Στ3 του σχολείου μας συμμετείχαν σε τρία προγράμματα eΤwinning που υλοποιήθηκαν την ώρα του μαθήματος των   Αγγλικών. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός ήταν η καθηγήτρια Αγγλικών, καΑγλαΐαΑναστασοπούλου και πολύτιμη η συνδρομή του μουσικού του σχολείου κ Νικολάου Γιαννέλου. Τα προγράμματα είχαν σχέση με τη μουσική "CATCHTHEMUSIC", με το σχολείο "IAMHAPPYIAMATSCHOOL" και με την ανταλλαγή

καρτών "POSTCARDSFROMTHEWORLD 2021". Μαζί με τους μαθητές των συνεργαζόμενων σχολείων από την Τουρκία, την Κροατία, τη Λιθουανία, τη Ρουμανία, την Ιταλία, την Ισπανία, τη Μάλτα, την Πολωνία κ.α. μέσα από ευχάριστες δραστηριότητες ανέπτυξαν τις δεξιότητές τους στα αγγλικά, στη μουσική, στα ψηφιακά εργαλεία, πήραν μέρος σε διαγωνισμούς, σε ενημερωτικές   συναντήσεις, επικοινώνησαν με μαθητές από τις συνεργαζόμενες χώρες.

20210604-2DI-001

20210604-2DI-002