Από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Καρδίτσας καλούνται οι εκπ/κοί, κλάδου ΠΕ70 – Δασκάλων που ανήκουν στις παρακάτω κατηγορίες:

1. κρίθηκαν οργανικά υπεράριθμοι
  2. κρίθηκαν λειτουργικά υπεράριθμοι για το διδακτικό έτος 2018-2019 από τα Δημοτικά Σχολεία, όπου ανήκουν οργανικά και
  3. οι αποσπασμένοι εκπ/κοί στο ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας από άλλα ΠΥΣΠΕ

να υποβάλλουν δήλωση προσωρινής τοποθέτησης γιατο διδακτικό έτος 2018-2019 (μέχρι 20 προτιμήσεις) σε λειτουργικά κενά σχολικών μονάδων, όπως αποτυπώνονται παρακάτω στον πίνακα, από την Πέμπτη, 19-07-2018 έως και την Παρασκευή, 27-07-2018 και ώρα 14:00΄.

Οι δηλώσεις προσωρινής τοποθέτησης θα υποβάλλονται στη γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε. αυτοπροσώπως ή θα αποστέλλονται στο fax: 2441354516 ή και με e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σκαναρισμένες με υπογραφή.

Διευκρινίζεται ότι πιθανόν ο αριθμός των τμημάτων να αλλάξει με νέες εγγραφές ή μετεγγραφές μαθητών στις αρχές της σχολικής χρονιάς και τα υπάρχοντα λειτουργικά κενά να διαφοροποιηθούν.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στα συνημμένα:

Πρόσκληση.

Έντυπο Δήλωσης τοποθέτησης.