Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας σε συνεργασία με την Αντικαρκινική Εταιρεία, (παράρτημα Καρδίτσας) ,στο πλαίσιο του προγράμματος 'HEART II ' με φορέα υλοποίησης το ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών που έχει αναπτύξει δραστηριότητα για παρεμβάσεις κατά του καπνίσματος στα σχολεία, διοργανώνει βιωματικό σεμινάριο με τους εκπ/κους του τομέα ευθύνης μας στις 16 Ιουνίου 2014 και ώρα 10:45-16:00 με θέμα :<<Πρόληψη του καπνίσματος στο σχολείο >>, με βασικό ομιλητή τον κ. Μπεχράκη.
Η ενημερωτική Ημερίδα-Βιωματικό Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Ξενοδοχείο Θεσσαλικό Grand (3ο χλμ Καρδίτσας–Μητρόπολης, Καρδίτσα). Η επιμορφωτική ημερίδα αποτελειται από δυο μέρη: Θεωρητικό και βιωματικό.
Η συμμετοχή των εκπ/κων είναι δωρεάν και στο τέλος θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής .
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ.
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ :κ.ΦΩΤΕΙΝΗ ΛΕΚΚΟΥ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ:2441071613