Η ΠΔΕ Θεσσαλίας με τη συνεργασία Σχολικών Συμβούλων Α/θμιας και Β/θμιας Εκππ/σης και με την υποστήριξη του ΠΕΚ Λάρισας, υλοποιεί επιμορφωτικές δράσεις σε ένα ευρύ φάσμα θεματικών περιοχών. Οι δράσεις αυτές απευθύνονται σε όλους τους εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης.

Αρχικά θα πραγματοποιηθεί το παρακάτω σεμινάριο με θέμα: Σχεδιασμός και υλοποίηση Συνθετικών & Δημιουργικών Εργασιών στο Γυμνάσιο και στο Γενικό Λύκειο: Οδηγίες, πλαίσιο και παραδείγματα - Έμφαση στην ξενόγλωσση τάξη.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 21/2/2017, ημέρα Τρίτη και ώρες 17:30 -20:30 (3 ωρών), στο αμφιθέατρο του 4ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας (πίσω από πρώην Νομαρχία Λάρισας) και θα περιλαμβάνει α) Γενικό μέρος για όλες τις ειδικότητες (διάρκειας περίπου 2 ωρών) και β) Ειδικό μέρος για εκπαιδευτικούς ξένων γλωσσών (διάρκειας περίπου 1 ώρας).

Το σεμινάριο απευθύνεται σ’ όλους τους εκπαιδευτικούς Β/θμιας εκπαίδευσης αλλά και σε όσους εκπαιδευτικούς Α/θμιας εκπαίδευσης ενδιαφέρονται.

Επιμορφωτές:

α) Κολοκοτρώνης Δημήτριος, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ19

β) Παπαϊωάννου Βασιλική, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ06.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μέχρι 20/02/2017 να υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση στην παρακάτω φόρμα: