20230503 2DS twin

Ύστερα από την αξιολόγηση που έγινε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και την Εθνική Υπηρεσία του  e Twinning , το  σχολείο μας βραβεύτηκε με την ετικέτα «eTwinning School Label ».

Η συγκεκριμένη διάκριση είναι αποτέλεσμα πολλών χρόνων πραγματοποίησης προγραμμάτων ως ιδρυτές και εταίροι σε έργα e Twinning και Erasmus+.

Ευχαριστούμε πολύ την Εθνική Υπηρεσία e Twinning για την απονομή των βραβείων, το οποίο αποτελεί το επιστέγασμα της επίμονης προσπάθειας μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών του σχολείου μας, καθώς και το έναυσμα για περαιτέρω συμμετοχή και δημιουργικότητα.

Η υπόσχεσή μας είναι να προωθήσουμε τον θεσμό του e Twinning και τις αξίες του και να αποτελέσουμε παράδειγμα –πρότυπο παρακίνησης για κάθε σχολική μονάδα που ενδιαφέρεται να υλοποιήσει ευρωπαϊκά προγράμματα.