Την Παρασκευή 21-12-2018 οι μικροί μαθητές έκλεισαν με τον καλύτερο τρόπο το 2018 στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του 5ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας.

Μέσα στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου οι μαθητές της Β΄τάξης παρουσίασαν σε

συμμαθητές, γονείς, κηδεμόνες και φίλους πλούσιο εορταστικό πρόγραμμα, στο οποίο συμμετείχε και η χορωδία του σχολείου. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η Διευθύντρια της Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Καρδίτσας, κ. Ευθυμία Μητσιάδη και ο πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Ν. Καρδίτσας, κ. Βάιος Κουτής.

20181224-5DI-001

Θερμά συγχαρητήρια στους δασκάλους της Β΄τάξης: Σοφία Βούλγαρη, Ευαγγελία Στύλου και Ρίτσα Τσάβαλου, στην μουσικό του σχολείου Όλγα Νταλαγεώργου και στην καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου Βασιλική Γκανούρη για τα χορευτικά.

20181224-5DI-002