Σας γνωρίζουμε ότι το Υπουργείο Εσωτερικών ανακοίνωσε την έναρξη του Α΄ Κύκλου του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας έτους 2019 στην ιστοσελίδα www.apografi.gov.gr. Οι αιτήσεις των ενδιαφερομένων υποβάλλονται από 03 Δεκεμβρίου έως και 17 Δεκεμβρίου 2019.

Ενημέρωση για το αντικείμενο της κολύμβησης

Την Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2019, η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Καρδίτσας θα παραμείνει κλειστή λόγω της επίσημης αργίας του πολιούχου της Καρδίτσας Αγίου Σεραφείμ.

Από τη Δ/νση Π.Ε. Καρδίτσας ανακοινώνεται ότι οι εξετάσεις για την απόκτηση τίτλου σπουδών ενηλίκων (απολυτήριο) Δημοτικού Σχολείου θα διεξαχθούν στις 5-12-2019, ημέρα Πέμπτη και ώρα 11:00 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Σοφάδων (Κανάρη και Μπουμπουλίνας τηλ. 2443022373). Οι αιτήσεις των ενδιαφερόμενων μαζί με το πιστοποιητικό γέννησης, φωτοτυπία ταυτότητας και υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 για τον τόπο διαμονής, να υποβληθούν έως την Παρασκευή, 29-11-2019 στη Δ/νση Π.Ε Καρδίτσας (Πλαστήρα 56, 3ος όροφος, τηλ. 2441071612).

Τα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία της Δ/νσης Π.Ε. Καρδίτσας θα παραμείνουν κλειστά την Tρίτη 12 Νοεμβρίου 2019 λόγω συμμετοχής των εκπαιδευτικών στις εργασίες της Τακτικής  Γενικής Συνέλευσης και της εκλογικής διαδικασίας του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Καρδίτσας  «Νικ. Πλαστήρας».

Στο 5ο ΔΣ Καρδίτσας σήμερα 5-11-2019 ξεκίνησε η παραλαβή σχολικών γευμάτων για τους μαθητές του σχολείου. Η διανομή πραγματοποιήθηκε παρουσία της Αν. Διευθύντριας Εκπαίδευσης κας Χατζηδημητρίου Ευαγγελίας, του Διευθυντή κου Τζιώτα Γεωργίου και του Υποδιευθυντή κου Θεοδωράκου Αλέξανδρου οι οποίοι

Δείτε την πρόσκληση εδώ.

Κατεβάστε την αίτηση εδώ.

Υποκατηγορίες

• ΙΝ.ΕΠ. αναζητήστε τα προγράμματα που θέλετε στο Εθνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης.
  • ΤΠΕ Β' επιμόρφωση των εκπαιδευτικών β' επιπέδου για την αξιοποίηση κι εφαρμογή των ΤΠΕ στη διδακτική πράξη.
  • ΣΔΒΜ Προγράμματα |  Σχολή Διά Βίου Μάθησης Πανεπιστημίου Θεσσαλίας