20231221 SWI 001

Το Κλειστό Κολυμβητήριο Καρδίτσας επισκέφθηκε την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου, ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας κ. Κωνσταντίνος Γκόλτσος με την ευκαιρία λήξης του πρώτου κύκλου μαθημάτων της Κολύμβησης.

Στο πρόγραμμα της Κολύμβησης για το σχολικό έτος 2023-2024 συμμετέχουν συνολικά 1.501 μαθητές και μαθήτριες (α’ περίοδος: 412, β’ περίοδος: 556 και γ’ περίοδος: 533) δημοτικών σχολείων της Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας.

20231221 SWI 002

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας ευχαρίστησε τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους, τους γονείς για την υποστήριξή τους, καθώς επίσης την Συντονίστρια του προγράμματος κ. Ε. Φαντέλα, τους Γυμναστές και τις Γυμνάστριες του προγράμματος κ.κ. Β. Γκανούρη, Χρ. Ανδρεοπούλου, Π, Κιου, Χρ. Βαϊόπουλο και Ε. Καραμπέκο, τους/τις εκπαιδευτικούς και τους Διευθυντές/ντριες των σχολείων τους, αλλά και τον Δήμο Καρδίτσας για την αγαστή συνεργασία με το Κολυμβητήριο.