Tην Παρασκευή 01/11/2013 στις 17:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 14ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας (Παπαρηγοπούλου και Δεληγιώργη) ο καθηγητής πληροφορικής Μπάρας Ιωάννης σε συνεργασία με το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Καρδίτσας  και τη διεύθυνση του σχολείου, προτίθενται να πραγματοποιήσουν παρουσίαση με θέμα: «Ενημέρωση σχετικά με την εισαγωγή της εκπαιδευτικής ρομποτικής στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση». Στην ημερίδα θα πραγματοποιηθεί και εργαστηριακή επίδειξη.

Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν όλοι οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν στις Σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού Καρδίτσας και ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα (και κυρίως οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής).

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους και την πιθανή συμμετοχή τους, είτε με e-mail στο dipekar(at)sch.gr είτε τηλεφωνικά στο 2441079370