Ενημερώνουμε ότι με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς και στο πλαίσιο του προγραμματισμού και υλοποίησης του εκπαιδευτικού έργου, η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Θεσσαλίας διοργανώνει κοινή συνάντηση με τα στελέχη της εκπαίδευσης της Π.Ε. Καρδίτσας - Διευθύντριες/ές Δημοτικών Σχολείων, Προϊσταμένες/ους Δημοτικών Σχολείων και Προϊσταμένες/ους Νηπιαγωγείων Π.Ε. Καρδίτσας .

Η συνάντηση συνεργασίας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 04-09-2015, στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας και ώρα 9.00 π.μ.

Τα θέματα των συναντήσεων θα αναπτυχθούν ως εξής:

1. «Προγραμματισμός εκπαιδευτικού έργου Π.Δ.Ε. Θεσσαλίας»: Ελένη Αναστασοπούλου, Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπ/σης Θεσσαλίας.
  2. «Προγραμματισμός εκπαιδευτικού έργου, κατευθύνσεις για παιδαγωγικά και διδακτικά θέματα»: Παρασκευή Αγαπητού, Προϊσταμένη Επιστημονικής & Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Π.Ε. Θεσσαλίας / Χρήστος Ντάμπλιας, Προϊστάμενος Επιστημονικής & Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δ.Ε. Θεσσαλίας.
  3. «Θέματα Ειδικής Αγωγής στην Π.Δ.Ε. Θεσσαλίας»: Κυρατσώ Τσιόπα, Σχολική Σύμβουλος 11ης Περιφέρειας ΕΑΕ Θεσσαλίας.
  4. «Προγραμματισμός εκπαιδευτικού έργου-προτεραιότητες νομού»: Διευθυντής Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης.
  5. Συζήτηση