Η Διεύθυνση Π.Ε. Καρδίτσας ενημερώνει ότι εγκρίθηκε η μεταστέγαση του 23Ου 2/θ Ολοήμερου Νηπιαγωγείου Καρδίτσας, από το χώρο του 7Ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας (Φαναρίου Τέρμα) στο χώρο του 14Ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας (Παπαρρηγοπούλου & Δεληγιώργη) από το σχολικό έτος 2016-2017 με την αριθμ. 213/2016 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Καρδίτσας. Τα νέα χωροταξικά όρια της Σχολικής Περιφέρειας του 23Ου Νηπιαγωγείου Καρδίτσας περιλαμβάνουν τις παρακάτω οδούς: Τρικάλων-Καποδιστρίου-18ηςΑυγούστου-Κοραή-Β.Τζέλλα-Μπλατσούκα-Φαναρίου-Μαυρομιχάλη-Αγίου Σεραφείμ - Ρήγα Φεραίου από 1-15 και από 2-16, την περιοχή που περικλείεται εσωτερικά από τις οδούς Μακρυγιάννη-Δωδεκανήσου-Γρηγορίου Πατριάρχου, την περιοχή που περικλείεται εσωτερικά από τις οδούς Τρικάλων-Καποδιστρίου-18ης Αυγούστου(οι μονοί αριθμοί) και την περιοχή που περικλείεται εσωτερικά από τις οδούς Μακρυγιάννη-Δωδεκανήσου-Κωστή Παλαμά-Τρικάλων και Ευμένους.

Προκειμένου να γίνουν οι εγγραφές των νηπίων που θα φοιτήσουν στο 23Ου Νηπιαγωγείο Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2016-2017, παρακαλούνται γονείς των νηπίων να ενημερωθούν για τα χωροταξικά όρια από το 14Ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας.