Την Πέμπτη, 25 Ιανουαρίου 2018, η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα στα γραφεία της, παρουσία του

Σεβασμιότατου Μητροπολίτη κ. Τιμοθέου, της Σχολικής Συμβούλου Προσχολικής Αγωγής κας Παπαδημητρίου Ευαγγελίας, του κ. Σχολικού Συμβούλου της 1ης εκπ/κής Περιφέρειας κ. Κοτοπούλη Θωμά, του αναπληρωτή Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Ζορμπά Ιωάννη, του Αντιδημάρχου του Δήμου Καρδίτσας κ. Σβάρνα Ιωάννη, του Προέδρου του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Καρδίτσας «Νικόλαος Πλαστήρας» κ. Κουτή Βάιου, των αιρετών μελών του Υπηρεσιακού Συμβουλίου Καρδίτσας κ.κ. Θεολόγη Στέφανο και Ταξιάρχη Δημήτριο, των διοικητικών υπαλλήλων και των αποσπασμένων εκπαιδευτικών.

Ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης ευχαρίστησε τη Διευθύντρια για την πρόσκληση και ευχήθηκε καλή χρονιά, με δύναμη και συνεργασία.

Η Διευθύντρια, κ. Μητσιάδη Ευθυμία, ευχαρίστησε το Σεβασμιότατο Μητροπολίτη για την εξαιρετική τιμή να αποδεχθεί την πρόσκληση για την κοπή της πίτας , για την ευλογία και τη συνεργασία τους και ευχήθηκε σε όλους χρόνια πολλά, υγεία προσωπική και οικογενειακή και μια δημιουργική χρονιά με καλή συνεργασία.

20180125-PIT-001

20180125-PIT-002