Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων εκδόθηκαν οι προσκλήσεις υποψήφιων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης κλάδων γενικής εκπαίδευσης για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολικού έτους 2018 – 2019, καθώς και αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης (ΕΑΕ), πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για ένταξη στους

πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών ΕΑΕ, σχολικού έτους 2018 – 2019 ως εξής:

Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδων Γενικής Εκπαίδευσης (πλην Μουσικών) για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολικού έτους 2018-2019.
Για να διαβάσετε τη σχετική Πρόσκληση πατήστε ΕΔΩ.
Για να διαβάσετε το σχετικό Φ.Ε.Κ. πατήστε ΕΔΩ.

Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ), Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών ΕΑΕ, σχολικού έτους 2018-2019.
Για να διαβάσετε τη σχετική Πρόσκληση πατήστε ΕΔΩ.
Για να διαβάσετε το σχετικό Φ.Ε.Κ. πατήστε ΕΔΩ.

Οι αιτήσεις υποβάλονται σύμφωνα με τις οδηγίες, που δίνονται στις σχετικές προσκλήσεις από Παρασκευή 13 Απριλίου 2018 μέχρι Δευτέρα 30 Απριλίου.