Με την τιμητική παρουσία του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεου έκοψαν την πίτα τους οι υπάλληλοι της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, την Πέμπτη, 31-01-2019.

Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε σε όλους υγεία και καλή χρονιά, συνεργασία και συμπόρευση στα δύσκολα προβλήματα, που

αντιμετωπίζουν μαθητές – εκπαιδευτικοί και εκκλησία στις ημέρες της οικονομικής κρίσης. Τόνισε ότι η βοήθεια της Εκκλησίας θα είναι αμέριστη δίπλα στην Εκπαίδευση και ευχαρίστησε τη Διευθύντρια Εκπ/σης για την άψογη συνεργασία και την αντιμετώπιση από κοινού εκπαιδευτικών και θρησκευτικών θεμάτων.

Η Διευθύντρια Εκπ/σης ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο για την παρουσία, την ευλογία του και τα θερμά του λόγια και ευχήθηκε σε όλους υγεία, προσωπική και οικογενειακή, καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με γόνιμη συνεργασία, για το καλό των μαθητών μας, των γονέων τους και των εκπαιδευτικών.

20190131-KOP-001

20190131-KOP-002