Καρδίτσα 26/09/2022

Η εκπαιδευτική κοινότητα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας από σήμερα είναι φτωχότερη μετά την πρόωρη απώλεια του εκπαιδευτικού Γκιουλέκα Αθανασίου, διευθυντή του 1ου δημοτικού σχολείου Σοφάδων. Επρόκειτο για έναν εξαίρετο συνάδελφο με πλήρη συναίσθηση των εκπαιδευτικών του καθηκόντων, έναν άνθρωπο με ξεχωριστές ευαισθησίες για τον συνάνθρωπο, τους συναδέλφους του, τους μαθητές και τους γονείς των. Ένας ακέραιος χαρακτήρας με πλούσιες αρετές. Υπηρέτησε την εκπαίδευση με ζήλο, αφοσιωμένος πάντα στο εκπαιδευτικό του έργο. Η απώλειά του αφήνει ένα δυσαναπλήρωτο κενό σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα και όχι μόνο.

Θέλω να εκφράσω τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια τόσο εμού όσο και της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας στους οικείους του εκλιπόντος, στην αγαπημένη του σύζυγο και συνάδελφο εκπαιδευτικό Ευαγγελία και στην λατρεμένη κόρη του Χαρά, και να απευθύνω τον ύστατο χαιρετισμό μου.

«Καλό Παράδεισο συνάδελφε Θανάση, θα σε θυμόμαστε πάντα».

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΚΟΛΤΣΟΣ