IMG 64a3402b3288e0cde77e59ff972dd603 V 999

Με την ευκαιρία ανάληψης των καθηκόντων μου ως διευθυντής της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας θα ήθελα να απευθυνθώ στην εκπαιδευτική κοινότητα του νομού μας, εκπαιδευτικούς, μαθητές και γονείς αλλά και στην ευρύτερη τοπική κοινωνία.

Έχοντας υψηλό αίσθημα της ευθύνης των καθηκόντων που αναλαμβάνω, θα προσπαθήσω μαζί με τους συνεργάτες μου, το προσωπικό της Διεύθυνσης, τους διευθυντές των σχολικών μονάδων, τις προϊσταμένες-ους των νηπιαγωγείων αλλά και τους συναδέλφους μου εκπαιδευτικούς, έχοντας συμπαραστάτες και αρωγούς τόσο τους γονείς των μαθητών όσο και την τοπική κοινωνία, να ανταποκριθούμε όλοι μαζί στις σύγχρονες προκλήσεις και στις ραγδαίες αλλαγές που έρχονται στην εκπαίδευση αλλά και ευρύτερα.

Με επίκεντρο πάντα τους μαθητές θα προσπαθήσουμε να δώσουμε στην διαπαιδαγώγηση και εκπαίδευσή τους προστιθέμενη αξία. Η βοήθεια όλων είναι πολύτιμη.

Εύχομαι καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλες και όλους με μοναδικό στόχο την προαγωγή της παιδείας μας.

Ο διευθυντής της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας

Κωνσταντίνος Γκόλτσος