20231114 TEL 001

Συνάντηση εργασίας μέσω τηλεδιάσκεψης πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή  10.11.2023 με πρωτοβουλία του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας κ. Κων/νου Γκόλτσου, με τους Συμβούλους Εκπαίδευσης κ.κ. Δήμητρας Κωτσιοπούλου ΠΕ60, Αθανασίου Μπότα ΠΕ70, Θωμά Κοτοπούλη ΠΕ70 και Παναγιώτας Θεολογίδου ΠΕ23.

Στη συνάντηση συζητήθηκαν διάφορα θέματα όπως ο προγραμματισμός των δράσεων των Συμβούλων Εκπαίδευσης για το τρέχον σχολικό έτος σε συνεργασία με την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, η περαιτέρω ενίσχυση του ρόλου των εκπαιδευτικών στα πλαίσια των παιδαγωγικών αρμοδιοτήτων τους και άλλα θέματα διοικητικής φύσεως.

Τέλος διαπιστώθηκε η άριστη συνεργασία μεταξύ και των δυο πλευρών με στόχο την προώθηση λύσεων προς όφελος των μαθητών.