20231124 CHI 001

Την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου το Δ. Σ. του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας «Νικόλαος Πλαστήρας» επισκέφθηκε την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας.

Η συνάντηση ήταν άκρως εποικοδομητική σε πνεύμα απόλυτης συνεργασίας, και συζητήθηκαν διάφορα θέματα όπως οι υπηρεσιακές μεταβολές, τα κενά γενικής και ειδικής αγωγής, τα σχολικά γεύματα των μαθητών και άλλα τρέχοντα θέματα που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Στην συνάντηση παρευρέθηκαν ο Δ/ντής της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας κ. Κωνσταντίνος Γκόλτσος, ο προϊστάμενος προσωπικού της Διεύθυνσης κ. Λάμπρος Γιαννουσάς, και από την πλευρά του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας «Νικόλαος Πλαστήρας» ο πρόεδρος του κ. Βάιος Κουτής, η γενική γραμματέας κ. Σόνια Κοζιού, ο ταμίας κ. Βασίλης Ακρίβος, η ειδική γραμματέας κ. Αγγελική Σφήκα και το μέλος κ. Τάσος Γκαραγκάνης.