intro 3ds palam

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Παλαμά θα ήθελε να εκφράσει την ευγνωμοσύνη του στον Υπουργό Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κ. Πιερρακάκη, στην Υφυπουργό Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κ. Μακρή,  καθώς και τα στελέχη του Υπουργείου, οι οποίοι από την πρώτη στιγμή των καταστροφικών πλημμυρών επισκέφθηκαν το σχολείο μας, κατέγραψαν τις ανάγκες μας και στάθηκαν ειλικρινά δίπλα μας, με όλες τις απαραίτητες ενέργειες, για να διασφαλίσουν την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

Επίσης, οφείλουμε θερμές ευχαριστίες στην Περιφερειακή Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας κ. Ζιάκα, στον Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας κ. Γκόλτσο, στην Περιφέρεια Θεσσαλίας και τη Δημοτική Αρχή του Δήμου Παλαμά για τη συνεχή και έμπρακτη στήριξη του σχολείου μας. Όλοι οι προαναφερθέντες κατανόησαν τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν και φρόντισαν με τις άμεσες ενέργειές τους να καταστεί το σχολείο μας πλήρως λειτουργικό σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Επιπλέον, θα θέλαμε να εκφράσουμε την αμέριστη ευγνωμοσύνη μας στους παρακάτω δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς, καθώς και σε ορισμένους ιδιώτες για την αποστολή αναλώσιμων και μη υλικών, τα οποία βοήθησαν σημαντικά τις οικογένειες των μαθητών μας, αφού πολλές εξ’ αυτών διαβιούν σε εξαιρετικά αντίξοες συνθήκες, ενώ ταυτόχρονα αντιμετωπίζουν δυσχερή οικονομικά προβλήματα. Ως εκ τούτου, η άμεση κινητοποίησή των παρακάτω, η ενσυναίσθηση και το πνεύμα αλληλεγγύης που επέδειξαν αποτελεί έναν φάρο ελπίδας για εμάς τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τις οικογένειές τους και γενικότερα τους πληγέντες από τις καταστροφικές πλημμύρες. Συγκεκριμένα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους κάτωθι:

• Ιερά Μητρόπολις Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Συκεών Θεσσαλονίκης
  • 18ο Δημοτικό Σχολείο Αγρινίου
  • 12ο Δημοτικό Σχολείο Αγρινίου
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης
  • 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
  • Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 8ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου
  • Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου Κρήτης
  • Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 5ου Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Βέροιας
  • Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Ροβιών Ευβοίας
  • Διεύθυνση Π.Ε. Ηλείας
  • Διεθνές Σχολείο Πειραιά
  • Σωματείο Κοινωνικής Μέριμνας «Ειρήνη»
  • Αθλητικό Σύλλογο Μυρίνης
  • Εταιρεία Interamerican
  • Εταιρεία Daikin Hellas
  • Εταιρεία 4all
  • Εταιρεία Steelmet
  • Εταιρεία ΘΕΟΝΗ
  • Τράπεζα Πειραιώς
  • Τράπεζα Attica
  • Χρηματιστήριο Αθηνών
  • Εκδόσεις Σαββάλα
  • Εταιρεία χρωμάτων Vechro
  • Πολιτιστικό ίδρυμα Παν. Χρ. Χατζηγάκη
  • Αντιπεριφερειάρχη Υγείας Θεσσαλίας κα Ρογγανάκη

Κλείνοντας, θέλουμε να ευχηθούμε καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος με την ελπίδα να μην υπάρξουν ξανά αντίστοιχες καταστάσεις.