intro 1nipproast

Λήξη του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ με τίτλο «Αγγλικά και Δεξιότητες του 21ου αιώνα στην Προσχολική Εκπαίδευση»

intro 19dim

Δείτε εδώ το δελτίο τύπου.

20240423 23N 001

Το Νηπιαγωγείο μας στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων «Ενδιαφέρομαι και ενεργώ/Εθελοντισμός- Διαμεσολάβηση» με τίτλο: «Το παν είναι να θέλεις να προσφέρεις!» πραγματοποίησε δυο εθελοντικές δράσεις.

20240422 AGN 001

Το Δημοτικό Σχολείο Αγναντερού Καρδίτσας αναδεικνύει τα ψηφιακά ταλέντα των μαθητών του στο 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Αγναντερού Καρδίτσας συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμόστο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίαςτην Πέμπτη 18/4/2024  στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας, μια εκπαιδευτική εκδήλωση που προάγει τη δημιουργικότητα και την καινοτομία στον τομέα της Πληροφορικής και της Ψηφιακής Τεχνολογίας.

intro 5nipkard

intro 10dim