Πραγματοποιήθηκε χθες Δευτέρα  12/09/2022 και ώρα 8:30 π.μ. στο 8ο Δ.Σ Καρδίτσας, ο επίσημος αγιασμός για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Νομού Καρδίτσας,ενόψει της νέας Σσχολικής χρονιάς. Η τελετή αγιασμού έγινε παρουσία του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας κ. Κ.Γκόλτσου και

του πανοσιολογιότατου πρωτοσύγκελου της Ιεράς Μητρόπολης π. Αμφιλόχιου.

Τους παρευρισκόμενους υποδέχτηκε ο Διευθυντής του 8ου Δ.Σ Καρδίτσας κ. Βασ. Γάκιας,καθώς και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Την τελετή παρακολούθησαν ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασ. Τσιάκος,ο Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας κ.Κ.Νούσιας,οι βουλευτές κ.κ. Γ.Κωτσός και Ασ. Σκόνδρα,ο θεματικός Αντιπεριφερειάρχης κ.Δημ. Αναγνωστόπουλος,οι Αντιδήμαρχοι Καρδίτσας κ.κ.Αντωνίου και Θεολόγης κι ο Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας κ.Β.Κουτής.

Μετά το τέλος του αγιασμού ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας κ.Γκόλτσος παρέμεινε στο 8ο Δ.Σ ανταλλάσσοντας απόψεις για τρέχοντα θέματα με την Διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

20220912 AGI 001